3x krátce o lásce (až za hrob!)

Při prohrábávání archivu na mě vyskočily tyhle tři „romantické“ kraťasy, které vznikly před lety za nějakým účelem, ten účel nenaplnily a zůstaly v archivu. Tak jsem je vzal, trochu poupravil a protože mají stejnou dobu i důvod napsání, jakož i téma, dal jsem je dohromady jako tři temné sestřičky. Jednu ujetou, jednu tajemně rozvernou a jednu depresivní… Přeji příjemný záhrobně romantický poslech.

Obrázky: pixabay.com

Hudba (v pořadí poslechu):
You and Me: https://pixabay.com/users/sergequadra…
Crime: https://pixabay.com/users/sergequadra…
Divinity Injured: https://pixabay.com/users/wally_groov…

Milovaná

Miloval Janu. Opravdu hodně. Jenže k jeho smůle chodila s Milanem. Štvalo ho to. Šíleně ho  to štvalo. Ale ať dělal, co dělal, nedokázal ji získat. Pak jednou dostal nápad. A ten mu připadal opravdu brilantní. A tak ho uskutečnil. Konečně se mu podařilo jejich vztah ukončit, zbavil se Milana jednou provždy a Jana byla volná. Pak už stačilo jen trochu trpělivosti, než ji získal. A teď už byla u něj doma a byla jen jeho. 

Večer začínal. Víno měl nalité. Svíčky a rozestlaná postel čekaly. Ale nejdřív byla na řadě společná koupel. Musel ji přece zbavit zbytků hlíny a hnilobného zápachu.

***

V pořádku

Otevřel oči a zamyslel se. Že se Evy zbavil, když už život s ní byl nad jeho síly, bylo v pořádku. Že to zařídil tak, aby měl od ní navždy pokoj, to bylo taky v pořádku. Že ji zahrabal v hluboko v lese, kde ji nikdo nemohl najít, bylo absolutně v pořádku. Co už nebylo v pořádku, že když se vrátil z lesa, dal si koupel, oblékl se do čistého, sedl si na gauč a na chvíli zavřel oči, že když je pak otevřel, seděla Eva naproti němu.

***

V koupelně

Ležím ve vaně a vzpomínám na ten den. Jak jsem “zapomněl” v kuchyni na stole můj mobil s otevřenou vášnivou zprávou od Katky. Na moment, kdy jsem chvíli před tím náhodou v koupelně neuklidil svou břitvu a nechal ji ležet vedle vany. Jak jsem seděl v obýváku a viděl bezduchou Lenku, kterak odchází z kuchyně a mezi dveřmi jen tiše mumlá, že se jde koupat. Jak jsem se zvedl, šel si pro mobil a po zavolání za Lenkou, že se jdu projít, zmizel ven za Katkou. I na ten rychlý sled událostí potom, co jsem se za dvě hodiny vrátil. Na krev ve vaně, na sanitku, na pohřeb. A taky na to, jak se na mě Katka za půl roku vykašlala.

Ležím ve vaně a pára stoupá vzhůru. Cosi zabublá. Ve vodě se objevuje krev. Mezi ní vidím pod hladinou odraz tváře, kterou jsem před pár lety miloval. Z vody se noří dvě svraštělé ruce a natahují se ke mě. Slyším volání. Zve mě k sobě. A pak si všimnu břitvy, kterou vždy a zásadně uklízím do skříňky nad umyvadlem, jak zase leží vedle vany.

Facebooktwittermail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..