Povídky

Vítejte v povídkové sekci. Co bych vám tak o mém povídkovém psaní napsal? Snad jen pár krátkých slov 😀 Svou první povídku jsem napsal snad někdy ve druhé či třetí třídě. A nebo později? Kdo ví. Vím jen jedno určitě, již tehdy jsem propagoval, že chci býti spisovatelem. Poněkud jsem si tím naběhl, neboť hyperaktivní učitelka ve třetí třídě, co měla už strašit v důchodu, ale přesto se ještě na čas vrátila do školství, se toho chytla a když přišla s tvorbou třídního časopisu, měl jsem být hlavní tvůrčí oporou. Dopadlo to tak, jak asi tušíte. Opora se zlomila a nedodala vůbec nic. Heh.

Ale abych se vrátil k té první povídce. Dodnes ji mám v paměti. Povídka o cestování časem do doby dinosaurů. Nehorázná kravina z dětského pera, ale byla má první a dodnes ji mám rád. Leží mi v mém archivním kufříčku, jako památka na mé počátky. Třeba vám ji sem dám jednou ke čtení. Ještě si to promyslím. A co bylo dál? Dál během mé základní školní docházky vzniklo pár (slovy dvě, jestli si správně pamatuju) dalších povídek, které se ale bohužel nedochovaly. A nebo že by bohudík? Spíš bohužel. Aspoň si pamatuju, o čem byly, ale rozebírat to tu nebudu, promiňte.

A pak už to postupovalo dál a dál, během následujících roků střední školy, dospívání, i téměř dospění (na to čekám dodnes), několikráte se má tužka dotkla papíru a vzniklo několik málo desítek (že by zase dvě? zkuste si to spočítat 😉 ) krátkých povídek. Dlouhých moc ne, nikdy jsem nebyl extra grafoman. A ty si tu teď můžete přečíst.

A co dodat závěrem? „Chtěl bych být spisovatelem.“ Tohle jsem pronesl jako prcek. „Každý, kdo píše, je spisovatel.“ Tohle jsem pronesl o mnoho let později při jedné debatě o literární tvorbě. Jsem spisovatel? Nevím. Asi ne, protože píšu vlastně dost sporadicky na to, abych mohl říct, že píšu. Za těch pár let, jsem se i zúčastnil nějaké té literární soutěže. Výsledek? Literární Varnsdorf jednou čestné uznání a jednou druhé místo. Nepište do šuplíku Mladé fronty dnes první místo v jednom z několika kol. Tři otištěné povídky. Z mnoha. Jsem spisovatel? A záleží na tom?

Jestli se někomu budou některé z mých povídek líbit, tak budu jen rád a to je samozřejmě to největší ocenění pro každého autora. A nemusíte se bát vaše pocity z povídek napsat do komentářů. Tak příjemné počtení.

Facebooktwittermail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..