V noci se vraždí

Povídka o naprosto běžné vraždě za jedné noci. Žádnej zázrak, ale třeba se bude někomu líbit.

***

Když jsem onoho večera vyšel na svou oblíbenou noční procházku , ani zdaleka jsem netušil, co mě čeká. Jak bych také mohl. Vždyť nejsem jasnovidec.

Takže onoho večera jsem vyrazil na svou oblíbenou procházku. Bylo krátce po deváté hodině a ruch na ulicích měl ještě hodně daleko do nočního klidu. Zatím.

Procházel jsem po městě a sledoval dění okolo. Každou chvíli jsem potkával líbající se milence, tu a tam nějakého opilce. Semafory už nefungovaly, občas se tedy ozývalo troubení aut a skřípění brzd. Né každý si dává při přecházení pozor. Zvlášť večer, kdy už ty auta přece jenom tolik nejezdí.

Jak čas postupoval, lidé i auta se vytrácely z ulic. Pomalu přicházel klid. Jen sporadicky jsem potkal nějakého člověka. A tuhle dobu mám nejraději. To si můžu nejvíc vychutnat krásu města. Můžu si prohlédnout všechny pěkné domy, prohlédnout si místa, kam bych se přes den nedostal.

Jenže toho večera mi nebylo přáno. Bylo to jen pár minut, co kostelní hodiny odbily půlnoc. Přede mnou se v liduprázdné ulici objevil znenadání chlápek v kožené bundě a s nožem v ruce. Zakřičel na mne, abych mu navalil všechny prachy, co mám.

To byl průšvih. Já u sebe neměl ani korunu. Na tyhle noční procházky si konec konců nikdy peníze neberu. Přemýšlel jsem, co teď. Vždyť já neměl nic, co bych mu mohl dát.

Tak jsem tak stál, koukal na něj a mlčel. Chytil mě pod krkem a zakřičel, ať koukám navalit ty prašule nebo mě zapíchne jako sviňu. Popravdě jsem mu řekl, že žádné nemám a čekal, co udělá.

On chvíli stál, rozzuřeně mi koukal do obličeje a v ruce křečovitě svíral nůž. Potom bodl. No, nebudu vás dlouho napínat. Ten nůž mi zajel přímo do srdce a já byl na místě mrtev. Zabil mě.

Moje tělo se sesulo na zem. On vytáhl nůž z mého hrudníku a prohledal mě. Když zjistil, že u sebe opravu nic nemám, vztekle do mne kopl a potom utekl pryč. A já tam zůstal ležet mrtvý, tekla ze mne krev a moje oči koukaly někam do nikam.

Ráno mě našel důchodce, který venčil psa. Zalarmoval policii, zavolal sanitku a taky přitáhnul spoustu čumilů. Jeden z nich, když zjistil, co se stalo, jen lakonicky prohlásil, že v tomhle městě se holt v noci vraždí…

Facebooktwittermail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..