Sedmidenní výzva

Tak jsem si dal malou pisatelskou výzvu. Tento týden každý den najít námět a napsat jeden krátký příběh. Tak uvidíme, jak to dopadne…

  • PondělíKapka (tohle šlo rychle, nápad přišel hned po ránu v metru, ani nevím jak 🙂 )
  • ÚterýStrach v bouři (ani tady jsem se příliš nezdržel, v metru to nebylo, ale námět nic zlého netušíc dodala kolegyně v práci 🙂 )
  • StředaKousnutí (inu, tak tady mi lehce utekla délka a tak jsem trošku porušil zadání o krátkém příběhu… 😀 , námět dodali šatnářky v bazénu bavící se o nějakém kousajícím psovi domácím)
  • Čtvrtek – Meteorit (uf, tak tohle bylo těsné… nějak jsem dnes nic nemohl pochytit, páč jsem vlastně ani pořádně nebyl venku… stydím se… ale nakonec jsem se rozhodl využít zprávy o meteoritu, který údajně v Indii zabil člověka, a zkusil z toho něco vyplodit… výsledkem je tuctový klišovitý nepříliš zdařilý příběh 😀 )
  • Pátek – Porucha  (tak námět jsem tak nějak vybral v metru v Metru… neb jsem nic jiného nepotkal, tak i článeček o něčem jiném může posloužit… 🙂 )
  • Sobota – Potrat  (inu, tak tenhle týden nejbrutálnější kousek, co se mi povedl… holt si někdy ten příběh řekne sám, co potřebuje… a jestli jsem si o kus výš stěžoval na délku, no tak tady jsem ulítl od krátkého příběhu úplně… a námět přinesl článek na netu o Polkách jezdících na Slovensko na potrat… jen já jsem se příběhově dostal úplně jinam 😉 )
  • Neděle –  Valentýnský ples příšer (už jsem si myslel, že jsem se v předposlední etapě vyčerpal a ve finiši odpadnu… ale nakonec jsem sebral poslední síly a… otravný Valentýn dnes útočil ze všech stran… téma se nabízelo… ale jak ho snadno a rychle zpracovat a nesklouznout k tomu, co už tu bylo… tak nakonec přišel nápad a na závěr je jen taková blbůstka na odlehčení všeho… 🙂 )

Tak jo, je pár dní po dokončení a nastal čas zhodnocení. No nazdar. Do čeho jsem se to pustil? Co jsem si to vymyslel? Každý den urputné vymýšlení tématu, poslouchání lidí kolem, čtení zpráv… A to peklo, když to nešlo. To si musím někdy dát znovu… 😀

Zajímavý je pohled, kam jsem se dostal žánrově. Víceméně se ve všech motám kolem horroru. Ať už poetická Kapka, kterou považuji za hodně zdařilou, nebo čistě horrorové Kousnutí či psychohorrorový Potrat, u kterého jsem se dostal někam, kde jsem ještě nebyl. A vzniklo celkem zajímavé dílko. Vyjímkou je asi jen Meteorit, který je spíše scifíčkem. A poslední je jen blbůstka, která využívá žánrových postav. No, asi mě ten horror fakt baví… 🙂

A co kvalitativně. Některé kousky vznikly, jsou tu a tady už zůstanou, nic s nima dál dělat nebudu. Nemyslím, že by za to stály, jsou opravdu jen cvičeními. Ale něco ten potenciál má a je možné, že se k tomu ještě vrátím a popracuji. Na posílání do soutěží už to není, když jsem to sem fláknul, takže to dám třeba rovnou do nějaké knihy… 😀

A to by asi tak stačilo… Konec zvonec…

Facebooktwittermail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..